EDGE-CORE NETWORKS

www.edge-core.com

Edgecore Networks, merkezi Tayvan’ın kuzeyindeki Hsinchu Bilim Parkında buunan ve aslen 2004 yılında Accon Teknoloji Grubunun bir parçası olarak kurulup 2010 yılında tamamen ayrı bir yapı haline gelmiş, açık ağ teknoloji ürünlerinde lider bir firmadır. Edgecore, kanal iş ortakları ve system entegratörleri üzerinden veri merkezi, servis sağlayıcı, kurumsal yapılar ve KOBI müşteriler için kablolu-kablosuz ağ ürün ve çözümleri sağlamaktadır. Edgecore firması ayrıca içerisinde 1GbE, 10GbE, 25GbE, 40GbE, 50GbE, ve 100GbE açık ve OCP anahtarlarının bulunduğu ve veri merkezi, telekominikasyon ve kurumsal yapılardaki kullanım için NOS (ağ işletim sistemi) ve SDN yazılmlarına uygun donanım sağlayan açık ağ çözümleri alanında lider üretici firmadır. 

Açık Ağ Çözümleri
Açık ağ çözümleri, açık standart ve üzerinde işletim sistemi olmayan “bare-metal” donanımlar üzerine ağ işletim sistemi olarak bağımsız açık yazılım (NOS), SDN, sanallaştırma ve bulut orkestrasyonu entegrasyonundan oluşmaktadır. Temelde, açık ağ ortamı altyapısı açılış moduyla (Open Network Environment Infrastructure – ONEI boot mode) çalışan “bare-metal” olarak adlandırılmış, üzerinde işletim sistemi olmayan donanımlar üzerine, yine bu mimari için bazı yazılım üretcileri tarafından özel olarak geliştirilmiş ve merkezi bir kontrol cihazında bulunan anahtar işletim sistemi konulması şeklinde bir çalışma prensibine sahiptir. Yıllardır, hiper-ölçekli veri merkezi yöneticileri açık ağ çözümlerinin sunduğu birçok faydanın rahatlığını yaşamaktadır: düşük ağ cihazı masrafı, otomatik ve hızlanmış ağ hizmetleri, gelişmiş ağ hizmetleri üzerinde daha büyük kontrol imkanı, sınıfıdaki en iyi sağlayıcılarla çalışabilme esnekliği, ve düşük işletme masrafları. Açık ağ çözümlerinin bu faydaları şu anda bir çok ağ kullanım amacı için elimizin altında bulunmaktadır. Farklı hacimlerdeki özel ve genel bulut veri merkezlerinin ağ altyapıları, açık “yaprak” ve “gövde” anahtar mimarisi üzerine kurulmaya başlamıştır. Edgecore Networks 1G, 10G, 25G ve 40G, 100G kapasitelerinde ağ kurulumlarını ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere donanım seçenekleri sunmaktadır.

Teknik detaylar ve ürün bilgileri için: http://www.edge-core.com/productsKind.php?cls=1

Açık Ağ Donanım Çözümlerinin Faydaları

• Seçim Özgürlüğü: Edgecore anahtarları sektördeki en geniş ticari ve açık kaynak yazılım seçeneklerini desteklemektedir, bu sayede son kullanıcılar belirli ihtiyaçlarını karşılamak için alternatife sahip olurlar.

• Daha büyük kontrol: Gelişmiş ağ servisleri geliştirme konusunda daha büyük kontrol imkanı, sınıfındaki en iyi sağlayıcılarla çalışabilme esnekliği

• Hızlı Innovasyon: Geliştirici topluluklar aracılığıyla hızlı innovasyon yaklaşımı

• Düşük yatırım ve işletim maliyetleri: Ağ kapasite ve servislerinin hazırlanmasında otomatik ve hızlandırılmış işletim imkanı sayesinde yatırım ve işletim maliyetlerinde gözle görülür azalma

Telif Hakkı © 2016 PMTech BT Danışmanlık Hizmetleri. Her hakkı saklıdır